top of page

Усатенко Ігор Андрійович

Педагогічний епіграф

Ви говорите:
- Діти нас стомлюють.
Ви маєте рацію.
Ви пояснюєте:
- Треба опускатися до їх понять.
Опускатися, нахилятися, згинатися, стискатися
Помиляєтеся.
Не від цього ми втомлюємося. А  від того, що треба підніматися до їхніх почуттів.
Підніматися, ставати навшпиньки, тягнутися.
Щоб не образити.

Януш Корчак

 

Девіз по життю

Доля – це не діло випадку, а результат вибору; долю не очікують, її створюють…

Вільям Брайан Дженінгс

Мій особистісний та педагогічний портрет

 

    Дехто ще змалечку знає ким він має стати в дорослому житті. Дехто, раз і назавжди обравши собі фах, в якому хоче досягти успіху, наполегливо працює над досягненням результату. У моєму випадку все було навпаки: сама професія вчителя обрала мене.

    Будучи молодою людиною, яка виховувалася за умов реалій незалежної України та в усіх ситуаціях намагалася залишатися реалістом, я не увібрав у себе багато сентенцій минулого, якими часто послуговуються мої колеги. Можливо тому, до деяких пишномовних виразів щодо «покликання вчителя», «горіння на роботі» і т.д. я відношуся досить скептично.

    На мій погляд, немає нічого страшного, якщо для людини робота вчителя є не покликанням, а ремеслом. Адже освітні послуги у нашому наскрізь капіталістичному світі також є товаром, і як будь-який товар вона має бути якісною, а не просто оповитою благими намірами. Погодьтеся, навіть найприємнішому та найгуманнішому вчителю після численних хиб буде дуже важко залатати діри у своєму авторитеті. Тому як на мене, вчитель обов’язково має бути фахівцем своєї справи, чесно та відповідально ставитися до своїх обов’язків.  

    По-друге, так зване «горіння учителя на роботі», у ліпшому випадку може на нетривалий час зігрівати лише самого педагога. В більшості випадків така надмірна завзятість на фоні перманентної стресової роботи (а робота учителя, безумовно, є саме такою) призводить до раннього професійного вигоряння, появи психологічних комплексів (наприклад, відчуття недооціненості), браку мотивації у подальшій праці та погіршенню стану здоров’я. Учитель має бути прикладом не самопожертви, а високого рівня самоорганізації. Тому друга обов’язкова для учителя якість – це самоорганізація або самодисципліна. Так, вона не з’являється одразу, проте її можна виробити або ж виховати у собі.

    Третій пункт, без якого у школі можна пропрацювати ціле життя, але без якого точно не завоювати дитячих сердець - це моральність. Розумію, що дане поняття може сприйматися по-різному. Однак, як на мене - це той внутрішній стрижень, який змушує тебе завжди триматися з честю та ніколи не йти на компроміс із власною совістю. Колись, коли я лише починав роботу в школі, я мав розмову зі своїми колегами. Ключовим зауваженням з їхнього боку, було те, що майже всі учні люблять молодих вчителів. І лише одна вчителька зауважила, що скоріше, учні поважають справедливих. Її слова запам’яталися мені назавжди.

    Ще одна - четверта риса, без якої просто не обійтися сучасному вчителю – це бажання йти вперед та удосконалюватися. У час глобалізації та засилля інформаційних технологій, епоху, коли люди знаходяться на відстані двох кліків від скарбниці знань усього світу, ні в якому разі не можна зупинятися у своєму розвитку. Жадоба до нових знань та звершень, спроможність розширяти горизонти та збагачуватися новими поглядами, вміння навчати, навчаючись самому – це те, що притягує учнів до вчителя.

    Я не хочу бути кращим вчителем країни і не ставлю собі за мету зібрати усі «лаври та почесті». Проте я дуже хотів би, аби Господь і надалі дарував мені снаги торувати той шлях, який я для себе обрав, а знання та життєві поради, якими я завжди щедро ділився зі своїми учнями, зрештою, знадобилися їм для того, аби зробити нашу державу та свої долі нехай трошечки, але щасливішими та успішнішими.

Відкриті уроки
Позакласні заходи
 

НАЙБЛИЖЧІ ПОДІЇ

Наукові проекти

ОСТАННІ НОВИНИ

Київ

Будь-яке відрядження набуває нового сенсу, якщо поруч рідні люди)

1 / 100

Please reload

bottom of page